Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pijani kierowcy z ostatnich 48h

6 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w ciągu ostatnich 48 h olsztyńscy policjanci. W jednym przypadku pijanego kierującego zauważył około 4-tej nad ranem dyżurny z centrum monitoringu. Młody mężczyzna wraz z dziewczyną jeździli fordem po plaży.

Wczoraj około godziny 17.00 w m. Barkweda policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że 48-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie nie tylko za przestępstwo ale również za popełnione wykroczenie, za które grozi kara grzywny.

Również wczoraj w Olsztynku policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał po pijanemu bez uprawnień i dokumentów. 18-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy około godziny 21.00 na ulicy Ostródzkiej. Karol K. jechał oplem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Taki wynik wystarczył by młody mężczyzna odpowiadał za przestępstwo. Ponadto 18-latek nie miał w ogóle uprawnień ani wymaganych podczas kontroli dokumentów. Jego auto policjanci zabezpieczyli na parkingu strzeżonym w Olsztynie.  

Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie 18 maja 2015r. za kierowanie pojazdem bez uprawnień nakładana jest kara grzywny. Istnieje również możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów, o czym będzie decydował sąd (do tej pory jedynie kara grzywny). Osoby, które wcześniej w drodze decyzji administracyjnej miały cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdem, są karane grzywną, ograniczeniem wolności albo pozbawieniem wolności do 2 lat.

Natomiast dzisiaj nad ranem około godziny 3.15 dyżurny z centrum monitoringu poinformował straż kortowską o kierowcy, który jeździł samochodem po plaży na terenie uniwersytetu. Jak się okazało, młody kierowca był pod wpływem alkoholu. Wezwani na miejsce policjanci potwierdzili to badaniem. Alkotest wskazał prawie promil w organizmie kierowcy. Pasażerka również była pod działaniem alkoholu. Policjanci zatrzymali prawa jazdy 21-latka. Mateusz W. będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo jakim jest jazda po alkoholu.

Powrót na górę strony