Aktualności

23 zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o szereg włamań do piwnic oraz uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat spowodowana jego przestępczym procederem to prawie 37 tysięcy złotych. 33-latek usłyszał już zarzuty. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pracowali nad wyjaśnieniem okoliczności włamań do piwnic na terenie miasta. W toku prowadzonych czynności policjanci gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół. Dzięki intensywnej i skrupulatnej pracy funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego mieszka Olsztyna. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg włamań do piwnic od października 2023 roku do stycznia 2024 roku na terenie Olsztyna. Mężczyzna kradł wszystko, co znalazł w pomieszczeniach piwnicznych – narzędzia, elektronarzędzia, kosmetyki, hulajnogi elektryczne, sprzęt wędkarski. Jego zainteresowaniu nie umknął nawet alkohol i jajka. Ponadto miał uszkodzić drzwi wejściowe do hali garażowej oraz szybę jednej z aptek. Łączna wartość strat spowodowana przestępczym procederem 33-latka to prawie 37 tysięcy złotych.

Mężczyzna na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał 23 zarzuty dotyczące usiłowania oraz kradzież z włamaniem, a także uszkodzenia mienia. 33-latek był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Wobec meżczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(aj/rj)

Powrót na górę strony