Aktualności

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia w ruchu drogowym

W najbliższy piątek na DK 16 na wyjeździe z Olsztyna w kierunku Ostródy planowana jest akcja protestacyjna organizowana przez środowiska rolnicze. To wydarzenie może przynieść pewne utrudnienia na drogach. Policjanci będą czuwać na bezpieczeństwem i kierować na objazdy. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne.

W piątek (09.02.2024) w całym kraju planowane są protesty środowisk rolniczych. Jeden z nich ma odbyć się na DK 16 – skrzyżowanie o ruchu okrężnym ul. Sielskiej, obwodnicy Olsztyna i DK 16 w kierunku Ostródy. Planowana akcja protestacyjna w godz. 10:00-15:00 przyniesie utrudnienia w ruchu drogowym. Nad bezpieczeństwem manifestujących oraz osób postronnych będą czuwać policjanci. Zaplanowane zostały także objazdy. Kierowcy poruszający się DK 16 obwodnicą Olsztyna przed rondem z ul. Sielską będą zawracani w wyznaczonym miejscu. Z kolei podróżni z kierunku Ostródy do Olsztyna w m. Podlejki będą kierowani na m. Łęguty lub Guzowy Młyn. Natomiast w Kudypach na DK 16 kierowcy będą kierowani na objazd przez m. Jonkowo.

Apelujemy, aby odpowiednio wcześniej zaplanować podróż z uwzględnieniem tras alternatywnych oraz stosowanie się do poleń służb kierujących ruchem. Zachęcamy także do śledzenia naszych komunikatów, aby być na bieżąco z sytuacją.

(aj)

Powrót na górę strony