Aktualności

Groził nożem pracownikom stacji paliw. Został tymczasowo aresztowany

3- miesięczny areszt zastosował prokurator wobec 32- latka podejrzanego o groźby karalne. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez olsztyńskich wywiadowców. Groził nożem pracownikom stacji paliw.

W niedzielę (17.03.2024 r.) około godz. 19:30 na ul. Lubelskiej w Olsztynie wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie tankowali samochód służbowy. W pewnym momencie podbiegła do nich wystraszona kobieta i ostrzegła, by nie wchodzili na stacje paliw, bo w środku znajduje się mężczyzna uzbrojony w nóż i grozi pracownikom. Kobieta nie wiedziała, że ma do czynienia z funkcjonariuszami, ponieważ pełnią oni służbę po cywilnemu. Policjanci nie zastanawiali się ani chwili. Natychmiast pobiegli do budynku. Wewnątrz znajdował się młody mężczyzna, który krzyczał w stronę pracowników. Wywiadowcy obezwładnili napastnika. Zabezpieczyli również leżący przy nim nóż. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

 

32- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Sąd na wniosek policjantów oraz prokuratora zastosował wobec niego 3- miesięczny areszt.

 

ab

Film Zatrzymany 32- latek

Pobierz plik Zatrzymany 32- latek (format mp4 - rozmiar 14.37 MB)

Powrót na górę strony