Aktualności

Wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku wspólnie z funkcjonariuszami olsztyneckiej Straży Miejskiej przeprowadzili kontrole pojazdów dowożących dzieci i młodzież do szkół na terenie gminy. To już kolejna tego typu akcja. Celem realizowanych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności w zakresie środków transportu wykorzystywanych do przewozu dzieci i młodzieży.

W czwartek (04.04.2024 r.) w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku wspólnie z funkcjonariuszami olsztyneckiej Straży Miejskiej przeprowadzili kolejne już działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym polegające na wzmożonej kontroli autokarów i busów, które dowożą dzieci i młodzież do placówek oświatowych na terenie gminy. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, wymagane uprawnienia, a także stan techniczny pojazdów, obowiązkowe wyposażenie, sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, ogumienie, a także bezpieczeństwo przewożenia osób. W trakcie kontroli policjanci wraz ze strażnikami miejskimi rozdawali podróżnym odblaski oraz udzielali informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 20 pojazdów. Zatrzymali jeden dowód rejestracyjny z powodu złego stanu technicznego auta.

 

 

ab

Powrót na górę strony