Aktualności

Zarzuty za ponad 1000 paczek papierosów bez akcyzy

Do 5 lat kary pozbawienia wolności grozi 44-latkowi, u którego kryminalni znaleźli ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na stratę w wysokości 27 000 zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przy wsparciu funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą z olsztyńskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w czwartek (09.05.2024 r.) postanowili zweryfikować informacje dotyczące nielegalnego posiadania wyrobów tytoniowych. Tego samego dnia w Olsztynie zatrzymali 44-latka, który w swoim samochodzie przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. 

Okazało się też, że mężczyzna miał w swoim mieszkaniu więcej „towaru”.W sumie kryminalni zabezpieczyli 1041 paczek papierosów – obrót taką ilością wyrobów akcyzowych mogłoby narazić Skarb Państwa na stratę w wysokości 27 000 zł.

Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Przyznał się do winy. Teraz grozi mu do 5 lat kary pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony