Aktualności

Policjanci wzięli udział w Regionalnych Obchodach Święta Lasu

Uczestnicy Regionalnych Obchodów Święta Lasu mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów oraz obejrzeć wykorzystywany przez nich sprzęt. Dużym zainteresowaniem podczas wydarzenia cieszyła się przyczepa "NOL-ek - Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego". Festyn zorganizowany został przez Nadleśnictwo Olsztyn.

We wtorek (14.05.2024 r.) w Wojtkowiźnie (gm.Purda) odbyły się Regionalne Obchody Święta Lasu organizowane przez Nadleśnictwo Olsztyn. W festynie wzięli udział policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie, olsztyńscy wodniacy z Wydziału Zabezpieczenia Miasta oraz policyjni profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Olsztynie. Uczestnicy festynu mieli okazję poznać bliżej pracę policjantów oraz obejrzeć przygotowany przez nich sprzęt.

Dzieci mogły usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, quada oraz za sterami łodzi wykorzystywanej przez policyjnych wodniaków. Policyjni profilaktycy przygotowali szereg atrakcji oraz konkursów. Do dyspozycji najmłodszych było mini miasteczko ruchu drogowego gdzie można było sprawdzić umiejętności najmłodszych niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także utrwalać zasady bezpieczeństwa. Nie obyło się również bez gadżetów poprawiających widoczność na drodze, ulotek, rebusów i krzyżówek.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również przyczepa "NOL-ek - Mobilne centrum bezpieczeństwa powiatu olsztyńskiego".

,,NOL-ek” to przyczepa eventowa stworzona w ramach projektu, wyposażona m.in.: w mini miasteczko ruchu drogowego, plansze profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem różnym typom zagrożeń, nowoczesne pomoce dydaktyczne, dzięki którym np. w mobilny sposób będzie można odtworzyć na monitorze spoty profilaktyczne oraz wyświetlać materiały informacyjne, czy skorzystać z interaktywnego tabletu, służącego do promowania wiedzy z zakresu bezpieczeństwa poprzez zabawę, a także elementy i gadżety promujące zawód policjanta. Na wyposażeniu przyczepy są m.in.: alko/narkogogle, alkomat, plakaty i ulotki profilaktyczne, smycze, książeczki, kolorowanki, elementy odblaskowe. Zwieńczeniem dla odwiedzających mobilne centrum, jest możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w specjalnie do tego przeznaczonej ramce.

 

 

ab

  • Policjanci na festynie z okazji Regionalnych Obchodów Święta Lasu
  • Policjanci na festynie z okazji Regionalnych Obchodów Święta Lasu
  • Policjanci na festynie z okazji Regionalnych Obchodów Święta Lasu
  • Policjanci na festynie z okazji Regionalnych Obchodów Święta Lasu
Powrót na górę strony