Aktualności

Pobił 13-latka i rzucił się na policjantów. Został zatrzymany

3 lata więzienia grożą 34-latkowi, który w jednej z wsi w gminie Barczewo uderzył przypadkowo napotkanego nastolatka. Swoją agresję skierował potem wobec interweniujących policjantów, naruszył ich nietykalność i wulgarnie znieważył. Skończył z zarzutami i zakazem zbliżania.

W piątek (24.05.2024 r.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie zostali wezwani do jednej z pobliskich wsi, gdzie dwóch mężczyzn miało się awanturować pod sklepem spożywczym. Na miejscu mundurowi ustalili, że między dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki o zniszczony płot. Jeden z nich postanowił wyładować swoją agresję na wychodzącym akurat ze sklepu 13-latku, którego poszarpał i uderzył w twarz. Mężczyzna miał na tyle wysokie pokłady agresji, że starczyły mu one również do wulgarnego znieważenia i zaatakowania interweniujących mundurowych.

34-latek skończył z zarzutami spowodowania uszczerbku na zdrowiu u nastolatka oraz znieważenia i naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Został objęty policyjnym dozorem i zakazem zbliżania się do swojej ofiary.

 

 

jw/rj

Powrót na górę strony