Aktualności

Drogowe podsumowanie długiego weekendu

Długi weekend dla wielu oznacza możliwość odpoczynku i podróży. Dla policjantów oraz pozostałych służb ratunkowych i porządkowych to czas wzmożonej pracy. Niestety, mimo licznych apeli na drogach naszego powiatu nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców.

Od środy (29.05.2024 r.) do niedzieli (02.06.2024 r.) w ręce policjantów trafiło 7 kierowców, którzy jechali „na podwójnym gazie”.

 

W czwartek (30.05.2024 r.) w Olsztynku na ul. Szkolnej funkcjonariusze zatrzymali 21- latka kierującego volkswagenem. Młody kierowca miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał za to uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto jego auto nie miało ani przeglądu, ani obowiązkowego ubezpieczenia.

Tego samego dnia w Worytach kierujący motorowerem 31- latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wywrócił się z pojazdem. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W piątek (31.05.2024 r.) około godz. 18:30 w Olsztynku pracownicy stacji paliw ujęli kierowcę audi, podejrzewając, że kieruje pojazdem pod wpływem alkoholu. Wezwali na miejsce policjantów. Funkcjonariusze wyczuli silny zapach alkoholu od 51- latka. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym pobrana została jego krew celem ustalenia, czy prowadząc pojazd, znajdował się pod wpływem alkoholu.

Około godz. 19:20 policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym na terenie gminy Purda. Jak się okazało 62- latek wsiadł za kierownicę peugeota z ponad 3 promilami alkoholu w organizmie.

W sobotę (1.06.2024 r.) policjanci olsztyńskiej drogówki w m. Kaplityny zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Jak się okazało 42- latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kilka godzin później na trasie Biskupiec- Labuszewo 33- latek kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jechał z trzema pasażerami. Badanie kierującego na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Ponadto mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych odpowie również kierujący toyotą, który w niedzielę (02.06.2024 r.)w m. Gady doprowadził do zdarzenia drogowego z oplem. 46- latek był pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby trafiły do szpitala.

Powrót na górę strony