Aktualności

Kolizja hulajnogi z osobówką

O dużym szczęściu może mówić 16- latek, który wjechał na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżającego opla. Chłopak doznał ogólnych potłuczeń. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się tym rodzajem pojazdów.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 10:00 na ul. Kołobrzeskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów 16- letni kierujący hulajnogą elektryczną, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu oplem, w wyniku czego doszło do potrącenia. Chłopak został przetransportowany do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci przypominają

Kierujący hulajnogą elektryczną powinien poruszać się wyznaczoną ścieżką dla rowerów. Jeśli takiej ścieżki nie ma, a dopuszczalna prędkość na jezdni wynosi ponad 30 km/h, użytkownik hulajnogi może korzystać z chodnika. Musimy jednak pamiętać, aby w takiej sytuacji jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwa. Kierujący hulajnogą nie może przejeżdżać swoim pojazdem przez przejście dla pieszych. W takiej sytuacji powinien zejść z pojazdu i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni. Nie zapominajmy również o tym, że zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Powrót na górę strony