Aktualności

Policjanci odzyskali rower o wartości 17 000 zł

Jedna doba wystarczyła olsztyńskim kryminalnym, aby zatrzymać mężczyznę, który ukradł rower elektryczny należący do 13-letniego chłopca. 46-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Pojazd wrócił do swojego właściciela.

W środę (05.06.2024 r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjęli zgłoszenie o kradzieży roweru elektrycznego o wartości 17 000 zł. Do zdarzenia doszło tego samego dnia przy jednym z olsztyńskich sklepów spożywczych. Z relacji 13-letniego pokrzywdzonego wynikało, że zostawił swój rower przy wejściu do sklepu i poszedł zrobić zakupy. Po 20 minutach roweru już nie było.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Zabezpieczyli nagrania pochodzące z kamer monitoringów i ustalili, że rower zabrał mężczyzna, który stał w pobliżu sklepu. Zauważył, że pojazd został pozostawiony bez zabezpieczenia i wykorzystał „okazję”. Policjanci w ciągu jednej doby ustalili tożsamość sprawcy kradzieży i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Odzyskali też utracony rower. 

46-latek przyznał się do popełnienia kradzieży, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rower wrócił do swojego właściciela.

 

 

jw

Powrót na górę strony