Aktualności

Rusza cykl festynów profilaktycznych pn. "Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim"

Już w sobotę rozpoczynają się tak wyczekane przez uczniów wakacje, podczas których dzieci i młodzież będą podróżować, wypoczywać, uczestniczyć w obozach, spotykać się z bliskimi i znajomymi oraz nawiązywać nowe kontakty i poznawać nowe miejsca. Wszystko to musi odbywać się przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby można było cieszyć się tym okresem w pełni. Zawsze, czyli nawet podczas wypoczynku, powinniśmy nie dopuszczać do niebezpiecznych sytuacji i zdarzeń, zachowując zdrowy rozsądek.

W dniach 17-20 czerwca 2024 r. w godz. 10-12 odbędą się festyny profilaktyczne pn. "Bezpieczne wakacje w powiecie olsztyńskim".

Zapraszamy:
- 17.06. do m. Rukławki (gm. Biskupiec),
- 18.06. do m. Tumiany (gm. Barczewo),
- 19.06. na plażę miejską w Olsztynku,
- 20.06. do m. Swobodna (gm. Dobre Miasto).

Organizatorem wydarzeń jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie wraz z Wydziałem Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, których wspierają Lasy Państwowe, lokalne nadleśnictwa, Komenda Miejska PSP w Olsztynie (wraz z OSP), Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie oraz gminy: Dobre Miasto, Barczewo, Olsztynek i Biskupiec. Partnerem przedsięwzięcia jest Pełnomocnik Terenowy Rzecznika Finansowego w Olsztynie.

Na uczestników festynów, które odbędą się nad jeziorami w powiecie olsztyńskim czeka moc atrakcji. Podczas tego wydarzenia będzie można spotkać policjantów, strażaków, medyków, leśników oraz przedstawicieli "Wód Polskich" i samorządowców, od których dzieci i młodzież będą mogły dowiedzieć się na czym polega ich praca. Jednakże najważniejszym tematem będzie szeroko pojęte bezpieczeństwo. Poza wiedzą teoretyczną przekazaną przez specjalistów, zaprezentowane będą pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i akcji ratunkowej na wodzie. Najmłodsi będą mogli obserwować pokaz posłuszeństwa psa służbowego, zaprezentowany przez policyjnego przewodnika psa służbowego. To również doskonały czas na to aby zademonstrować osobom niepełnoletnim, jak powinny zachować się w sytuacji zagrożenia oraz jakich zachowań należy unikać. Niezmiennie promowany będzie również nr alarmowy 112 i zasady wzywania pomocy. Dorosłym natomiast będziemy przypominać o tym, aby przed dłuższymi, wakacyjnymi wyjazdami zabezpieczali swoje mienie oraz o tym, aby rozmawiać z dziećmi jak należy się zachować w razie zgubienia się np. na zatłoczonej plaży czy deptaku.

Poza oglądaniem specjalistycznych pokazów ratowniczych uczestnicy festynów będą mieli możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy w trakcie licznych konkursów. Organizatorzy przygotowali różne quizy z nagrodami, które czekać będą na uczestników na stoiskach profilaktycznych. Ponadto każdy, kto chciałby razem z nami nieść pomoc innym i w przyszłości założyć policyjny mundur, będzie mógł również zasięgnąć informacji o doborze do służby w Policji.

 

 

dm

Powrót na górę strony