Aktualności

Policyjne działania „Alkohol i narkotyki” w Olsztynku

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci prowadzą cykliczne działania mające na celu wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz zmniejszenie liczby darzeń drogowych z ich udziałem. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie dojechać do celu.

Dziś (17.06.2024 r.) policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynku wraz z funkcjonariuszami olsztyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki ”. Akcja miała na celu przede wszystkim sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących. W trakcie kontroli policjanci sprawdzali również stan techniczny pojazdów oraz ich wyposażenie. Zwracali również uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci przewożone są prawidłowo.

 

W trakcie trwania działań funkcjonariusze ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców. W ich ręce trafiła 44- letnia kierująca bmw, która miała w organizmie blisko 1 promil alkoholu oraz 35- letni kierowca forda. Badanie mężczyzny na zawartość alkoholu wykazało ponad promil tej substancji. Policjanci zatrzymali również 28- latkę, która kierowała volkswagenem w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż jest to wykroczenie, kobieta również straciła prawo jazdy i odpowie przed sądem.

Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili również takie wykroczenia jak kierowanie bez wymaganego oświetlenia, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dziecka z niewłaściwie zapiętym fotelikiem. W tym przypadku policjanci udzielili instruktażu, jak prawidłowo i bezpiecznie przewozić swoją pociechę.

 

ab

  • Działania "Alkohol i narkotyki" w Olsztynku
  • Działania "Alkohol i narkotyki" w Olsztynku
Powrót na górę strony