Aktualności

Policjanci powstrzymali mężczyznę przed nieodwracalną decyzją

Służyć i chronić. To motto przyświeca policjantom podczas codziennej służby. Tym razem olsztyńscy funkcjonariusze pomogli mężczyźnie, który znalazł się w sytuacji kryzysowej. Ich szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła możliwej tragedii.

W niedzielę (16.06.2024 r.) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że pewien mężczyzna może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Mężczyzna znajdował się na wiadukcie kolejowym i szykował się do skoku. Funkcjonariusze, mając świadomość, że znajduje się on w okolicznościach zagrażających jego życiu, natychmiast przystąpili do działania. Na miejscu obecny był również patrol Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze podjęli rozmowę z mężczyzną, a następnie chwycili go od tyłu go i ściągnęli z barierki. Mężczyzna otrzymał specjalistyczną pomoc medyczną.

 

Nie obawiaj się poprosić o pomoc!

Pamiętaj, każda osoba, która zmaga się z trudnymi chwilami, nie potrafi sama sobie pomóc, a tej pomocy potrzebuje, może skorzystać ze wsparcia specjalistów. Nie wstydź się zadzwonić! Są osoby, które czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wysłuchają, podpowiedzą, co robić i udzielą wsparcia. Wytłumaczą też, na czym polega np.: leczenie depresji oraz terapia osób z rozpoznaną depresją.
Zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej. Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: https://stopdepresji.pl/

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego telefon 800 70 2222. Szczegółowe informacje na stronie: https://liniawsparcia.pl/

 

 

ab

Powrót na górę strony