Aktualności

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani dzięki reakcji świadków

Wzorowa postawa innych uczestników ruchu drogowego przyczyniła się do wyeliminowania z naszych dróg nietrzeźwych kierujących. Pewna 50-latka wybrała się w podróż autem, mimo prawie 2 promili alkoholu krążących w jej organizmie. Z kolei kompletnie pijany 41-latek doprowadził do kolizji na jednym z olsztyńskich skrzyżowań. Oboje stracili już prawo jazdy i wkrótce ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

W poniedziałek (12.08.2024) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie dotyczące obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej na jednej z dróg w gminie Purda. Z otrzymanych informacji wynikało, że uczestnik ruchu drogowego zauważył mitsubishi, które poruszało się całą szerokością drogi. Świadek, mając uzasadnione podejrzenie, że kobieta siedząca za kierownicą auta jest nietrzeźwa, zareagował natychmiast. Powiadomił służby i w pewnym momencie zabrał jej kluczyki od pojazdu, tym samym uniemożliwiając dalszą jazdę. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, któremu została przekazana kobieta. Przypuszczenia świadka, potwierdziło badanie stanu trzeźwości, które wykazało w organizmie 50-latki prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu kolizji w rejonie skrzyżowania ul. Krasickiego i Wańkowicza w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni kierujący chryslerem najechał na tył audi. Pokrzywdzona zaraz po podejściu do sprawcy kolizji wyczuła od niego silny zapach alkoholu i powiadomiła służby. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 41-latka prawie 2 promile alkoholu.

50-latka i 41-latek stracili już prawo jazdy. Oboje będą się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Widzisz? Reaguj!

Zgłaszający wykazali się wzorową obywatelską postawą – zauważyli niepokojącą ich sytuację i zareagowali. Powyższe przykłady pokazują, że mieszkańcy regionu nie tolerują jazdy na „podwójnym gazie”. Ujęcie obywatelskie, telefon do oficera dyżurnego policji, zabranie kluczyków i uniemożliwienie dalszej jazdy. Każdy sposób jest dobry, by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Reagując możesz uratować komuś życie!

(aj/kh)

 

Powrót na górę strony