Miał ponad 4 promile. Ujęła go policjantka po służbie
Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który został ujęty przez policjantkę po służbie. Za popełnione przestępstwo 41- latek odpowie przed sądem.
Do zdarzenia doszło w środę (29.04.2026 r.) około godz. 21. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego olsztyńskiej komendy wracając po zakończonej służbie pod jednym ze sklepów w Wadągu zauważyła mężczyznę, który chwiejnym krokiem kierował się w stronę zaparkowanego obok motoroweru. Mężczyzna wsiadł na pojazd i zaczął odjeżdżać. Wówczas funkcjonariuszka postanowiła uniemożliwić mu dalszą jazdę i wezwać na miejsce umundurowany patrol.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 41- latka. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.
ab