Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Spokojnie i bezpiecznie podczas wyborów

W ocenie olsztyńskich policjantów, wybory przebiegły spokojnie. Do dnia dzisiejszego zgłoszono policji kilka incydentów, jednak żaden się nie potwierdził. Olsztyńscy funkcjonariusze prowadzą jedynie jedno postępowanie w sprawie o wykroczenie, które dotyczy wyniesienia karty do głosowania z lokalu wyborczego na Wańkowicza.

Policjanci z Olsztyna i powiatu czuwali nad ładem i porządkiem w związku z odbywającymi się wczoraj wyborami. Do oficera dyżurnego Policji wpłynęło kilka zgłoszeń, które mogły świadczyć o złamaniu ciszy wyborczej czy też nieprawidłowym przebiegu głosowania. W Olsztynku miało zabraknąć pieczątek w lokalu wyborczym. W Olsztynie natomiast jeden z mieszkańców miasta obawiał się o ważność oddanego głosu, z uwagi na podpisanie listy, jak stwierdził „do góry nogami”. Mieliśmy również zgłoszenie dotyczące zaparkowanego przed lokalem wyborczym pojazdu obklejonego plakatem wyborczym jednego z kandydatów. Wszystkie zgłoszenia były dokładnie sprawdzone przez policjantów, i jak się okazało, nie naruszały przepisów prawa.
W jednym przypadku osoba, która wyniosła swoją kartę do glosowania z komisji wyborczej na Wańkowicza odpowie za wykroczenie.

Powrót na górę strony