Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Biskupiec/Barczewo: Kolejni nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców. Pierwszy wpadł w Biskupcu dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, drugi pod Klebarkiem Małym wjechał do rowu, trzeci mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i…ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie jeździł tzw. „wężykiem” po mieście. Zatrzymali go olsztyńscy policjanci. Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj ok. 16.30 na ul. Bogusławskiego w Biskupcu, dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu zatrzymano pierwszego tego dnia nietrzeźwego kierującego. 34-latek jeździł mitsubishi od pobocza do pobocza. Świadkowie wezwali policję i zabrali kierowcy kluczyki ze stacyjki. Do czasu przyjazdu patrolu mężczyźni pilnowali aby 34-latek nie odjechał. Okazało się, że mieszkaniec gminy Sorkwity ma w organizmie prawie dwa promile i prowadził pojazd nie mając uprawnień.  


Trzy godziny później oficer dyżurny Komisariatu Policji w Barczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Klebark Wielki – Klebark Mały. Z informacji uzyskanych od zgłaszającego wynikało, że w przydrożnym rowie stoi mazda, której kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Wysłani na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że osobowa mazda z nieustalonych przyczyn zjechał do pobliskiego rowu. W pobliżu rozbitego auta stał 43-letni mężczyzna, który nie przyznawał się do jej prowadzenia. Mieszkaniec gminy Purda został zatrzymany do wyjaśnienia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego ponad 2,5 promila. W trakcie wykonywania czynności okazało się również, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.


Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Zabezpieczyli ślady. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu. Podejrzany podczas składania wyjaśnień nie kwestionował już swojej winy.  

Ostatnia interwencja z udziałem nietrzeźwego kierowcy miała miejsce dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 1.00 na ul. Hanki Sawickiej w Olsztynie. Policyjni wywiadowcy zauważyli jadącego tzw. „wężykiem” osobowego peugeota. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego Damiana L. zapach alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u mieszkańca Olsztyna prawie 1,5 promila. 22-latek tłumaczył się policjantom, że wypił tylko trzy piwa.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony