Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Po piorunochronie do mieszkania a …radiowozem do policyjnej celi

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 26-latka, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu, najpierw wspiął się po piorunochronie na drugie piętro kamienicy a następnie przez niezamknięte drzwi balkonowe wszedł do mieszkania byłej partnerki. Mężczyzna nie zraził się wysokością i prokuratorskim zakazem zbliżania się do kobiety. Mieszkanie opuścił dopiero w towarzystwie policjantów, skąd trafił do policyjnego aresztu. Za naruszenie miru domowego prawo przewiduje karę nawet do roku pozbawienia wolności.

Dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 2.00 oficer dyżurny olsztyńskiej policji został poinformowany o naruszeniu miru domowego, który miał miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki. Wysłani na miejsce policjanci zastali zgłaszającą i jej byłego partnera. Funkcjonariusze ustalili, że 26-latek najpierw wspiął się po piorunochronie na drugie piętro kamienicy a następnie przez niezamknięte drzwi balkonowe wszedł do jej mieszkania.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i nie chciał opuścić mieszkania mimo próśb kobiety i …prokuratorskiego zakazu kontaktowania się z byłą partnerką.

Marcin S. został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po badaniu okazało się, że miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na upojenie alkoholowe kontakt z mężczyzną był znacznie utrudniony.

Dzisiaj zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe.

Za naruszenie miru domowego grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony