Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/ Dobre Miasto/ Barczewo: Trzech nietrzeźwych kierowców w rękach policjantów

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci z powiatu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Dwóch z nich kierowało autami. Stracili prawo jazdy i odpowiedzą przed sądem. Trzeci poruszał się rowerem, za co został ukarany mandatem karnym.

Wczoraj (26.09) około godz. 08:00 na ul. Bałtyckiej policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli forda. W trakcie sprawdzania trzeźwości 63- latka okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad  promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Kilka godzin później, na ul. Olsztyńskiej w Dywitach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli volkswagena. Kierowcą okazała się kobieta. 48- latka znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało prawie promil tej substancji w organizmie. 
Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i sporządzili dokumentację, która trafi do sądu.

Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wieczorem w miejscowości Kronowo (gm. Barczewo) funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki zauważyli jadącego wężykiem na rowerze mężczyznę. Zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 56- latek jest pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany mandatem karnym.

ab

Powrót na górę strony