Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dobre Miasto: Jechali pijani i bez uprawnień- dwóch kierowców w rękach policjantów 

Tylko wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pijani i bez uprawnień wsiedli za kółka. Jeden z nich trafił w ręce funkcjonariuszy dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu świadka, który zmuszony był zjechać na pobocze by uniknąć zderzenia z nietrzeźwym kierowcą. 

Wczoraj (27.09) około godz. 13:30 policjanci z Komisariatu Policji z Dobrym Mieście zatrzymali do kontroli renault.  

Od razu wyczuli od kierującego nim mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie na zawartość tej substancji w organizmie 40- latka wykazało prawie 2 promile. 

Mężczyzna przyznał również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. 

W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że samochód, którym się poruszał nie posiada ważnych badań technicznych. 

Policjanci sporządzili dokumentację z przeprowadzonej interwencji, która trafi do sądu.  

Kilka godzin później oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał informację, że po m. Świątki porusza sie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Zgłaszający oświadczył, że mijając się z volkswagenem na drodze zmuszony był zjechać na pobocze, ponieważ jego kierowca jechał środkiem jezdni. 

Funkcjonariusze zatrzymali wskazane auto i potwierdzili przypuszczenia świadka.  

W rozmowie z kierowcą od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna miał również problemy z utrzymaniem równowagi. 

Badanie 64- latka wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak okazało się, nie posiada on również uprawnień do kierowania pojazdami. 

Obaj mężczyźni opowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. 

 

ab 

Powrót na górę strony