Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pomóż policjantom ustalić tożsamość mężczyzny, którego ciało zostało odnalezione w lesie

Olsztyńscy policjanci ustalają personalia mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w lesie niedaleko Olsztynka. Mężczyzna miał przy sobie charakterystyczny niebieski worek z wizerunkiem gryfa oraz specjalistyczne buty- raki, przeznaczone do wspinaczki po drzewach. Wszystkie osoby, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu tej sprawy prosimy o kontakt z policjantką prowadzącą sprawę pod numerem telefonu 89 522 34 68 lub 537 682 177.

Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie ujawnionych zwłok męskich. Ciało zostało znalezione 15.07.2015 roku w lesie w m. Waszeta koło Olsztynka (województwo Warmińsko- Mazurskie). Był to młody mężczyzna o wzroście około 180 cm. Był raczej szczupłej budowy ciała- świadczyć o tym mogą znalezione przy nim ubrania w rozmiarze M.

W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie trwają obecnie badania dotyczące odtworzenia wyglądu przeżyciowego twarzy na podstawie rekonstrukcji czaszki, jak i również badania genetyczne. Pozwolą one poznać rasę, wiek, kolor oczu i inne cechy wyglądu mężczyzny.

Z uwagi na brak możliwości identyfikacyjnych, zwracamy się z prośbą do osób z całej Polski, które ponad rok temu straciły kontakt z osobą im bliską lub znajomym lub po prostu kojarzą osobę, która nosiła niebieski worek z wizerunkiem gryfa lub umiała wspinać się na drzewa, o kontakt z olsztyńską Policją.

- Jak mówi podkom. Anna Beczyńska z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Olsztynie:

Mężczyzna posiadał przy sobie buty- drzewowłazy. To specjalistyczne sprzęt przeznaczony do wspinaczki po drzewach. Nie wykluczone, że miały one związek z wykonywaną przez niego pracą lub jego hobby. Istnieje również możliwość, że nie mają żadnego związku z prowadzonym przez niego stylem życia. Dlatego sprawdzamy wszystkie wątki tej sprawy i nie ograniczamy poszukiwań do określonych grup zawodowych

 

Telefon bezpośredni do policjantki prowadzącej czynności to 537 682 177 lub 89 522 34 68.

Informacje w tej sprawie można przekazać policjantom dzwoniąc także pod numer 997.


 

Zdjęcia przedmiotów, które miał przy sobie znaleziony mężczyzna poniżej:

 

ab

Powrót na górę strony