Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: 116 111 - Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

Jeśli jesteś rodzicem, rodzeństwem czy znajomym nastolatka lub młodszej latorośli poinformuj go, że istnieje telefon zaufania gdzie może anonimowo porozmawiać gdy przeżywa trudności. Rozmawiając dzieckiem lub nastolatkiem zaznacz, że linia telefoniczna 116 111 jest bezpłatna a dzwoniący nie musi podawać nawet swojego imienia.

Brak możliwości zwierzenia się, opowiedzenia o swoich kłopotach w domu czy szkole może potęgować u dzieci i młodzieży zamartwianie się czy izolowanie od otoczenia. W konsekwencji może to być przyczyną późniejszych zachowań niezgodnych z prawem a w najgorszym wypadku myśli samobójczych. Dlatego apelujemy aby informacja o linii telefonicznej 116 111 dotarła do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Telefon zaufania jest dla młodych osób miejscem, w którym mogą rozmawiać o sprawach dla nich ważnych, o kłopotach czy trudnych sytuacjach i razem z konsultantami szukać rozwiązań najtrudniejszych problemów.

Przypominamy, że numer 116 111 jest linią anonimową (dzwoniący nie musi podawać swojego imienia, nazwiska, ani adresu zamieszkania, a numer 116 111 nie jest widoczny w rachunku za telefon, ani na billingu). Połączenia z telefonów komórkowych i stacjonarnych są bezpłatne. Linia jest czynna codziennie w godzinach od 12 00 do 22 00.


Więcej informacji znajdziesz na stronie www.116111.pl


  ik

Powrót na górę strony