Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Przewoził busem o 4 osoby za dużo. Stracił prawo jazdy

Policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu obywatelowi Ukrainy, za nieregulaminową ilość przewożonych osób. Kierowca, pojazdem przystosowanym do przewozu 9 osób przewoził o 4 osoby za dużo. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane i odesłane do macierzystego kraju.

W ubiegły weekend, funkcjonariusze z olsztyńskiej drogówki podczas kontroli statycznej zatrzymali osobowego busa. Fordem transitem kierował 55-letni obywatel Ukrainy. Zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym pojazdem mogło bezpiecznie podróżować 9 osób do których przewozu auto było przystosowane. Po przeliczeniu pasażerów funkcjonariusze drogówki zauważyli 4 pasażerów, których nie powinno być w pojeździe.

Pasażerowi, którzy nie mieli miejsca siedzącego musieli opuścić pojazd. Kierowcy za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali prawo jazdy i odesłali do macierzystego wydziału komunikacji.

Policja przypomina – od 2015 roku w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy ruchu drogowego, które dotyczą m.in. przewożenia większej liczby osób niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierowcom niestosującym się do tych przepisów, policjanci tymczasowo na okres 3 miesięcy zatrzymają prawo jazdy.

Kierowco pamiętaj – przewożenie osób w liczbie większej niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów. W przypadku zdarzenia drogowego skutki nierozsądnej decyzji mogą być tragiczne w skutkach.

rp

 

Powrót na górę strony