Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biskupiec: Wspólna akcja poszukiwawcza policji, strażaków oraz żołnierzy WOT-u za zaginionym 30-latkiem zakończona sukcesem

Świetna współpraca wszystkich służb niewątpliwie przyczyniła się do odnalezienia zaginionego 30-latka z gminy Kolno, którego życie i zdrowie było zagrożone. W działaniach koordynowanych przez policję zaangażowani byli żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i przewodnicy psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP Klebark Wielki.

We wtorek (23.07.2019) policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 30-letniego mężczyzny. Ostatni raz był widziały dzień wcześniej nad ranem, gdy wychodził z domu do pracy. Do której, jak się okazało, nie dotarł. W pobliżu domu rodzina znalazła jego porzucony rower. Z informacji w jakich doszło do jego zniknięcia, wynikało, że jego życie i zdrowie jest zagrożone. Policjanci wraz z innymi służbami przystąpili do intensywnych poszukiwań 30-latka. W akcję zaangażowanych było łącznie 100 osób - żołnierze 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej i przewodnicy psów do poszukiwań ludzi żywych z OSP Klebark Wielki. Wytypowano rejon gdzie może znajdować się zaginiony, mundurowi w tyralierach przeszukali bardzo duży obszar trudno dostępnego terenu. Wykorzystano do tego również specjalistyczny sprzęt.
Dzięki wiedzy, doświadczeniu i przede wszystkim świetnej współpracy wszystkich zaangażowanych mundurowych udało się odnaleźć zaginionego 30-latka w gęsto pokrytym roślinnością miejscu. Był odwodniony i wyczerpany. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

 • Na zdjęciu widoczny jest policjant wraz ze strażakami , w trakcie akcji poszukiwawczej. W tle znajduje się radiowóz i dwa samochody osobowe.
  Poszukiwania zaginionego
 • Na zdjęciu widoczni są żołnierze w trakcie poszukiwań zaginionego. W tle widać wóz strażacki oraz samochody osobowe.
  Poszukiwania zaginionego
 • Poszukiwania zaginionej osoby
  Poszukiwania zaginionego
 • Na zdjęciu widoczny jest żołnierz wraz ze strażakiem i psem tropiącym. W tle znajduje się quad.
  Poszukiwania zaginionego
 • Na zdjęciu widać żołnierzy w trakcie poszukiwań zaginionego.
  Poszukiwania zaginionego

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SŁUZBOM ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC W ODNALEZIENIU ZAGINIONEGO !

 

(aj/ik)

Powrót na górę strony