Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W ostatni weekend w wypadkach drogowych na terenie powiatu olsztyńskiego zginęły 4 osoby

Policjanci przestrzegają przed konsekwencjami łamania przepisów. Każdy bez względu na wiek, płeć jest uczestnikiem ruchu drogowego. Kierowca, pasażer, pieszy, rowerzysta, czy motocyklista, by uniknąć tragicznych skutków zdarzeń drogowych musi odpowiedzialnie podchodzić do zasad bezpieczeństwa. Każdy z nas ma wpływ, na to, co dzieje się na drogach. W ostatni weekend lipca śmierć na drogach powiatu olsztyńskiego dotknęła 4 osoby.

W piątkowe popołudnie  (26.07.2019 r.) na DK 16 między miejscowościami Gietrzwałd-Ostróda doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem osobowym 82-letni mężczyzna jadący od Gietrzwałdu w kierunku Ostródy z nieznanych przyczyn, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka  samochodem ciężarowym. Kierowca i pasażerka osobówki zmarli na miejscu. Kierowca pojazdu ciężarowego przetransportowany został do szpitala z urazem nogi.

Natomiast w sobotnie przedpołudnie (27.07.2019 r.) 27 - letni motocyklista, jadąc starą drogą nr 7 pomiędzy miejscowościami Olsztynek – Rychnowo na łuku drogi z uderzył w barierę ochronną w wyniku czego zmarł na miejscu.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia drogowego doszło minionej nocy

(28.07.19 r) na trasie Olsztynek -  Rychnowska Wola. Kierujący pojazdem Volvo jadąc w kierunku Olsztynka z nieznanych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na lewe pobocze. Próbując ponownie włączyć się do ruchu, wracając na jezdnię uderzony został przez jadący w tym samym kierunku  samochód osobowy tej samej marki, który po uderzeniu zjechał na prawe pobocze uderzając w kolejne auto. Zbliżająca się do miejsca wypadku kierująca Toyotą chcąc uniknąć zderzenia z pojazdami biorącymi udział w wypadku drogowym, zjechała na prawy pas i uderzyła w barierę energochłonną. W wyniku tego zdarzenia 36-letnia pasażerka volvo zmarła, kierowca i dziecko w wieku 14 lat, które podróżowało również tym autem zostali przewiezieni do szpitali.

Jednym z priorytetowych zadań Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Każdego dnia na służbę wyjeżdżają patrole policyjnej drogówki, które czuwają nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Prowadzone są też działania profilaktyczne ze zwróceniem szczególnej uwagi na  zagrożenia czyhające  na drodze. Policjanci przestrzegają przed konsekwencjami łamania przepisów. Jednak to my sami bez względu na wiek, płeć jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego,  czy jest kierowcą, pasażerem, pieszym, rowerzystą, czy jeździsz motocyklem, by uniknąć tragicznych skutków zdarzeń drogowych,  musisz odpowiedzialnie podchodzić do zasad bezpieczeństwa.  Każdy z nas ma wpływ, na to, co dzieje się na drogach.

 

md/kw

 

  • wypadek stara 7, smiertelny
Powrót na górę strony