Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wojskowy piknik z udziałem olsztyńskiej policji

Na Placu Solidarności w Olsztynie miały miejsce obchody Święta Wojska Polskiego. W trakcie uroczystości odbył się rodzinny piknik, podczas którego na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Aktywny udział w festynie wzięli również przedstawiciele olsztyńskiej policji.

W niedziele (18.08.2019) na Placu Solidarności w Olsztynie odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Jedną z przygotowanych atrakcji był piknik rodzinny, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Wśród stoisk promocyjnych nie mogło zabraknąć przedstawicieli z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policjant oraz pracownik Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej z olsztyńskiej komendy promowali służbę w policji, zachęcali do wstąpienia w jej szeregi oraz odpowiadali na zadawane pytania.

Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z policyjnym sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie. Dzieci chętnie przymierzały policyjne „gadżety”. Wśród najmłodszych dużą popularnością cieszyła się oficjalna maskotka Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – „Sierżant Żabuś”.

W związku z trwającymi wakacjami, podczas wczorajszego spotkania nie zabrakło także informacji dotyczących bezpiecznych zachowań na drodze oraz nad wodą. Uczestnikom festynu rozdawane były odblaski oraz zachęcano o ich obowiązkowym używania po zmroku poza obszarem zabudowanym.  

Policjanci dziękują organizatorom za zaproszenie do udziału w uroczystości. Obchody Święta Wojska Polskiego były doskonałą okazją do promowania naszej formacji oraz przypomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(aj)

 • Na zdjęciu znajduje się policjant oraz pracownik cywilny KMP w Olsztynie
 • Zdjęcie przedstawia stanowisko promocyjne olsztyńskiej policji.
 • Zdjęcie przedstawia dziecko przebrane za maskotkę.
 • Na zdjęcie znajduje się dziecko z policyjnym wyposażeniem.
 • Zdjęcie przedstawia uczestników pikniku wojskowego.
 • Zdjęcie z parady wojskowej
 • Zdjęcie z parady wojskowej.
 • Zdjęcie przedstawia rękę dziecka z elementem odblaskowym.
 • Zdjęcie przedstawia ręce dzieci z elementami odblaskowymi, w tle znajduje się stoisko promocyjne KMP w Olsztynie.
Powrót na górę strony