Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pracowity weekend policjantów ruchu drogowego

W ubiegły weekend policjanci wykonywali czynności w miejscach wypadków, do których doszło w regionie. Na ulicy dworcowej w Olsztynie, kierujący 38-latek bez uprawnień potrącił dwie kobiety na oznakowanych przejściu dla pieszych. Natomiast na trasie Kudypy-Sząbruk, mężczyzna jadąc motorowerem wraz z pasażerem na łuku drogi uderzył w drzewo.

Do poważnego zdarzenia z udziałem osób pieszych doszło w sobotę (21.09.2019) na ulicy Dworcowej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierowca samochodu osobowego marki Alfa Romeo 156 na oznakowanym przejściu dla pieszych ominął inny pojazd i potrącił dwie kobiety. Badanie policyjny alkomatem wykazało, że kierujący był trzeźwy. Osoby piesze zostały przetransportowane do szpitala.

W momencie, kiedy funkcjonariusze poprosili 38-latka o dokumenty, okazało się, że mężczyzna w ogólnie nie powinien siedzieć za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że mężczyzna był sprawcą innej kolizji drogowej, która miała miejsce, niespełna miesiąc temu.

Policjanci w związku ze spowodowaniem przez mężczyznę zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prowadzeniem pojazdu nie mając do tego uprawnień, skierowali sprawę do sądu, który zadecyduje o dalszych konsekwencjach.

 

Opis filmu: Film przedstawia potrącenie dwóch kobiet na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.28 MB)

 

Tego samego dnia doszło do zdarzenia na trasie Kudypy-Sząbruk. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem marki Honda wraz z pasażerem, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Kierowca został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

 

  • Zdjęcie przedstawia motorower leżący na jezdni
  • Zdjęcie przedstawia motorower leżący na jezdni

 

 (aj)

Powrót na górę strony