Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyński policjant zatrzymał po służbie nietrzeźwego kierowcę

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa olsztyńskiego funkcjonariusza, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Sprawdzenie stanu trzeźwości zatrzymanego kierowcy wykazało, że miał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w niedziele wieczorem (22.09.2019). Będący poza służbą policjant z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w m. Łęgajny zauważył samochód osobowy marki audi, który poruszał się całą szerokością drogi. Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego i jechał dalej za pojazdem. Kilka kilometrów dalej, gdy kierujący zjechał na parking, funkcjonariusz uniemożliwił mu dalszą jazdę blokując jego pojazd własnym samochodem. Kiedy podszedł do mężczyzny, to poczuł od niego zapach alkoholu, co tylko potwierdziło jego przypuszczenia.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, któremu policjant przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie.

Kierującym okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Barczewo. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czujność i szybka reakcja olsztyńskiego policjanta przyczyniły się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.

 (aj)

Powrót na górę strony