Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwa internetowe 24-latek został zatrzymany

Data publikacji 25.09.2019

Olsztyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o oszustwa internetowe przy sprzedaży biletów na koncert. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 24-latek był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości, ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności.

Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w sierpniu tego roku wpłynęły zawiadomienia od czterech osób, które zostały oszukane podczas internetowych zakupów. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych zakupili bilety na koncert, których nie otrzymali, pomimo zapłaty. Łączna suma strat wyniosła tysiąc złotych.

Policjanci ustalili, że sprawcą tych oszustw był ten sam mężczyzna, który często zmieniał miejsca zamieszkania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Nie było to jednak przeszkodą dla olsztyńskich policjantów, którzy szybko ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z elbląskich mieszkań.

Podejrzany 24-latek na widok funkcjonariuszy próbował wyskoczyć przez balkon z lokalu położonego na czwartym piętrze budynku, jednak został powstrzymany przez policjantów. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli przedmioty, którymi najprawdopodobniej posługiwał się w dokonywaniu oszustw. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście kart sim, telefony komórkowe oraz umowy na prowadzenie rachunków bankowych.

24-latek usłyszał cztery zarzuty oszustw internetowych, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że mężczyzna był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Malborku do odbycia kary czternastu miesięcy pozbawienia wolności.

(aj/tm)

Powrót na górę strony