Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Olsztyńskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego „Juniorek” w Kieźlinach. Wizyta w jednostce policji była dla maluchów okazją do poznania specyfiki policyjnej pracy i obejrzenia sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w czasie służby. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu: „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Dziś (26.09.201) dzieci z Przedszkola Samorządowego „Juniorek” w Kieźlinach odwiedziły jednostkę policji przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie. W czasie spotkania maluchy zapoznały się z pracą funkcjonariuszy różnych wydziałów oraz miały okazję zobaczyć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane do codziennej służby. Policjanci przypomnieli również o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zabaw na podwórku oraz w trakcie spacerów czy w kontakcie ze zwierzętami.

Ogromną radość sprawiło najmłodszym spotkanie z przewodnikiem psa policyjnego i czworonożną Leną. Funkcjonariusz wyjaśnił, w jakich sytuacjach mogą być w policji wykorzystywane psy oraz jak przebiega ich tresura. Przestrzegł także najmłodszych przed kontaktem z nieznajomymi zwierzętami i uczył, jak zminimalizować jego atak. Dzieci miały również okazję usiąść w policyjnym radiowozie i zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Wizyta przedszkolaków u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu: „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z funkcjonariuszami u dzieci i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań, ponadto najmłodsi goście jednostek policji poznają jej rolę w zapobieganiu i zwalczaniu patologii.

(md)

  • Zdjęcie przedstawia dzieci i policyjny radiowóz
  • Zdjęcie przedstawia dzieci i policjantów przewodników psów
  • Zdjęcie przedstawia podziękowania przez dyrekcję przedszkola
Powrót na górę strony