Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał dwóch 19-latków z narkotykami

Policjantem jest się 24 godziny na dobę – tak jak funkcjonariusz z Olsztyna, który w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch 19-latków z narkotykami. Policjant zauważył mężczyzn w jednym z garaży na terenie miasta. Wkrótce obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W środę (25.09.2019) funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, w czasie wolnym od służby, w jednym z garaży na terenie miasta zauważył dwie osoby oraz poczuł charakterystyczny zapach, mogący świadczyć o posiadaniu przez nich substancji zabronionych.

Policjant natychmiast wszedł do środka, gdzie zastał dwóch 19-latków, którzy na jego widok zaczęli się nerwowo zachowywać i schowali do kieszeni przedmioty z parapetu. Funkcjonariusz przedstawił się, okazał legitymacje. Wcześniej o swoich działaniach poinformował oficera dyżurnego.

Na początku 19-latkowie próbowali udawać, że nic się nie stało i chcieli uciec z garażu, co zostało im uniemożliwione. Podejrzenia policjanta potwierdziły się. W trakcie czynności u obu 19-latków został znaleziony susz roślinny koloru zielonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że była to marihuana.

Po chwili na miejsce przyjechał patrol policyjny, którym funkcjonariusz przekazał mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie i usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich za posiadanie i udostępnianie środków odurzających, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugi 19-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

(aj)

Powrót na górę strony