Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany, nietrzeźwy i jechał „na zakazie”

Data publikacji 01.10.2019

Blisko 1 promil alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymali olsztyńscy funkcjonariusze. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 56-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości i posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (30.10.2019) około godziny 10:00 na terenie gminy Olsztynek, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki opel. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, bo jak wykazało sprawdzenie w policyjnych systemach, ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 56-latek był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Nidzicy do odbycia kary 9 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Natomiast badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie mężczyzny. 56-latek został zatrzymany i trafił już do aresztu.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i wbrew wydanemu przez sąd zakazowi jest przestępstwem. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

(aj)

Powrót na górę strony