Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poważny wypadek drogowy z udziałem motocyklisty

Data publikacji 04.10.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło wczoraj w okolicy miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem 27-latek z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty doszło wczoraj (03.10.2019) w okolicy miejscowości Piotraszewo w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący osobowym mercedesem skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motocyklem marki suzuki. W wyniku zdarzenia 27-letni motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący jednośladem nie miał założonego kasku ochronnego na głowie w momencie zdarzenia, a sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca mercedesa nie odniósł obrażeń, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądku za kierownicą oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Nie należy przeceniać swoich umiejętności prowadzenia pojazdów. Jesienią warunki na drodze uległy pogorszeniu, dlatego kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

(aj)

Powrót na górę strony