Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy 45-latek spowodował kolizję

Dwa lata pozbawienia wolności może grozić nietrzeźwemu kierującemu pojazdem marki renault, który na jednym z olsztyńskich ulic doprowadził do kolizji. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (03.10.2019) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że doszło do kolizji drogowej na ulicy Cichej w Olsztynie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki renault nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w pojazd marki audi. Policjanci przybyli na miejsce zaczęli legitymować uczestników zdarzenia. Zachowanie 45-latka kierującego pojazdem marki renault wzbudziło ich podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Wyczuwalna była od niego charakterystyczna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien on wsiadać za kierownicę – miał promil alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Na jego konto trafiło 6 punktów karnych. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

(aj)

Powrót na górę strony