Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie pomógł w zatrzymaniu sprawców kradzieży

W Olsztynku policjant będący w czasie wolnym od służby pomógł w zatrzymaniu dwóch sprawców kradzieży sklepowej. W ich zainteresowaniu znalazły się łyżworolki oraz ekspres do kawy. Właściciel sklepu oszacował wartość skradzionego mienia na kwotę ponad 600 zł. Towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki, a sprawcy przestępstwa usłyszeli już zarzut kradzieży, za który może grozić im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu w jednym z marketów znajdujących się na terenie Olsztynka policjant z olsztyńskiej drogówki, który w czasie wolnym był na zakupach w sklepie, zwrócił uwagę na młodego mężczyznę i towarzyszącą mu kobietę. Gdy funkcjonariusz wsiadał do swojego auta zauważył parę wynoszącą ze sklepu kartony. Za nimi wybiegła ekspedientka krzycząc, by wrócili z towarem, ponieważ młodzi ludzie za niego nie zapłacili. Sprawcy kradzieży oddali sprzedawczyni część towaru, po czym wsiedli do swojego samochodu i odjechali.

Policjant natychmiast powiadomił o zaistniałej sytuacji swoich kolegów z Komisariatu Policji w Olsztynku. Policyjny patrol szybko zauważył i zatrzymał auto do kontroli drogowej. Na jej miejsce przyjechał również policjant, który był świadkiem zdarzenia i potwierdził, że to te osoby są podejrzewane o dokonanie kradzieży sklepowej. 27-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach podejrzewanych o kradzież osób, okazało się, że 29-latek jest również poszukiwany do ustalenia miejsca jego pobytu w związku z prowadzonymi przez szczycieńską policję czynnościami, w których udział 29-latka jest niezbędny.

Para usłyszała już zarzut kradzieży mienia, do którego się przyznała. Zgodnie z obowiązującym prawem może im teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Na szczęście skradziony towar w stanie nienaruszonym wrócił na sklepowe półki. Zatrzymanie sprawców kradzieży, nie byłoby możliwe, gdyby nie wzorowa postawa funkcjonariusza będącego w czasie wolnym od służby.

(rp/tm)

Powrót na górę strony