Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali poszukiwanego 52-latka

Policjanci z Olsztynka w czasie wolnym od służby zatrzymali w Nidzicy 52-latka, który był poszukiwany do odbycia kary 270 dni pozbawienia wolności. 52-latek po chwili został przekazany funkcjonariuszom z Nidzicy i osadzony w policyjnym areszcie. Postawa policjantów z Olsztynka i ich skuteczne działanie nawet w czasie wolnym od służby jest potwierdzeniem, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

W środę (16.10.2019) po zakończonej służbie w drodze do swoich domów dwaj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku na jednej z ulic Nidzicy zwrócili uwagę na mężczyznę, którego wizerunek pamiętali z policyjnych komunikatów. Policjanci przez chwile obserwowali go, a kiedy upewnili się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości natychmiast go zatrzymali i powiadomili o tym oficera dyżurnego z nidzickiej komendy. Już po kilku minutach na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany.

Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 52-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary 270 dni pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.

Funkcjonariusze z Olsztynka udowodnili, że policjantem jest się całą na dobę, dzięki ich czujności 52-latek trafił do aresztu śledczego.

(aj/tm)

Powrót na górę strony