Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy licznych kradzieży sklepowych zatrzymani

Olsztyńscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali sprawców kradzieży działających na terenie całego miasta. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Wartość strat została oszacowana na ponad 5 tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy, ponieważ 60- i 47-latek są podejrzani o to, że mają związek z podobnymi przestępstwami w innych rejonach naszego kraju.

Sprawa miała swój początek w sierpniu tego roku, kiedy to do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło pierwsze zawiadomienie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. W trakcie czynności policjanci ustalili, że te same osoby są odpowiedzialne za kradzież, do której doszło na terenie innego sklepu.

Sprawcy kradzieży, za każdym razem działali w podobny sposób. Gdy jeden z mężczyzn czekał w samochodzie na parkingu przed sklepem, drugi, będąc w stałym kontakcie telefonicznym ze swoim wspólnikiem, wchodził do marketu, pakował kosz pełen produktów, następnie wykorzystując nieuwagę pracowników wychodził drzwiami wejściowymi, tym samym omijając kasy. Skradziony towar szybko pakowali do pojazdu, a następnie odjeżdżali w nieznanym kierunku.

Policjanci pracujący przy tej sprawie, wytypowali osoby podejrzewane o opisane przestępstwa oraz ustalili jakim pojazdem mogą się poruszać. Funkcjonariusze przygotowali się do kolejnych ich „zakupów”. Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku na jednym z parkingów przed sklepem, w którym chwilę wcześniej dokonali kradzieży. Obaj byli kompletnie zaskoczeni działaniem funkcjonariuszy. Sprawcami kradzieży okazali się dwaj mieszkańcy powiatu szczycieńskiego w wieku 60 i 47 lat. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia o wartości ponad 3 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali przesłuchani, usłyszeli zarzuty kradzieży, których dopuścili się na terenie Olsztyna, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jeden ze sprawców, 47-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo, w związku z czym będzie on odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Sprawa ma charakter rozwojowy, mężczyźni są podejrzewani o kradzieże sklepowe, których dokonali w innych rejonach kraju, m.in. Cieszynie, Mińsku Mazowieckim i Piszu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń.

(aj/tm)

Powrót na górę strony