Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginione dziecko

Olsztyńscy policjanci w ubiegły piątek prowadzili poszukiwania 9-letniej dziewczynki, która sama wyszła ze szkoły w nieznanym kierunku. Zaginięcie zgłosiła zaniepokojona mama. Funkcjonariusze już po kilkudziesięciu minutach odnaleźli dziecko, które szczęśliwie wróciło do swojego opiekuna.

W  piątek (18.10.2019) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyszła zaniepokojona matka, która zgłosiła zaginięcie swojej 9-letniej córki. 32-latka dowiedziała się, że dziewczynka zaraz po tym, jak rano dotarła do szkoły podstawowej, wyszła z niej w nieznanym kierunku. Kobieta wraz z pedagogami sprawdziła okoliczny teren oraz miejsca, gdzie mogła udać się dziewczynka – jednak bez efektu – następnie zaalarmowała służby.


Policjanci rozpoczęli poszukiwania zaginionego dziecka. Do działań zostały zaangażowane wszystkie okoliczne patrole. Z uzyskanych informacji wynikało, że 9-latka mogła udać się do pobliskiej galerii handlowej. Przypuszczenia funkcjonariuszy okazały się trafne, dziecko zostało odnalezione po kilkudziesięciu minutach na terenie jednego z placów zabaw w centrum handlowym. 9-latka cała i zdrowa wróciła do swojego opiekuna. 


W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów okazało się, że matka zaginionej dziewczynki była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Olsztynie do odbycia kary pozbawienia wolności za nieopłaconą grzywnę. Kobieta natychmiast uregulowała zobowiązania finansowe i mogła wrócić do domu.

(aj)

Powrót na górę strony