Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za kradzieże sklepowe

W ciągu jednego dnia olsztyńscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o kradzieże sklepowe. W obu przypadkach czujnością wykazali się pracownicy ochrony marketów. 30-latkowi i 35-latce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (21.10.2019) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta został ujęty sprawca kradzieży. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji ochroniarza wynikało, że zauważył i rozpoznał on sprawcę kradzieży towarów, która miała miejsce kilka dni wcześniej w innym sklepie, w którym również pracuje. Wówczas jego łupem padły markowe alkohole oraz napoje o łącznej wartości ponad 500 złotych. Pracownik sklepu ujął mężczyznę i przekazał go funkcjonariuszom. Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.


Tego samego dnia doszło do podobnej kradzieży w innym sklepie na terenie Olsztyna. 35-latka z pełnym wózkiem zakupów przekroczyła linę kas, nie płacąc za towar i próbowała wyjść z marketu. Kobieta została ujęta przez pracownika sklepu i przekazana funkcjonariuszom. Wartość strat oszacowano na blisko 1000 złotych.


Obydwoje odpowiedzą za kradzież, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj)

Powrót na górę strony