Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden ukradł damskie kurtki, drugi był poszukiwany

Olsztyńscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka podejrzanego o kradzież ubrań w jednym ze sklepów na terenie miasta. W trakcie interwencji okazało się, że 18-latek, który przebywał ze sprawcą kradzieży, był poszukiwany przez zakład poprawczy w województwie śląskim.

W środę (23.10.2019) funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu uzyskali informacje, że w pobliżu jednego z centrów handlowych może przebywać osoba podejrzewana o kradzież sklepową, która miała miejsce chwilę wcześniej. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie w pobliżu budynku handlowego zauważyli 3 mężczyzn. Jeden z nich zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ miał przy sobie damską odzież. Policjanci postanowili wylegitymować osoby. W trakcie czynności zostały znalezione dwie kurtki pochodzące z kradzieży, klipsy zabezpieczające oraz metki od ubrań. W rozmowie z funkcjonariuszami 19-latek przyznał się do kradzieży. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Wartość ubrań oszacowano na blisko 1100 złotych.


Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że drugi z młodych mężczyzn, 18-latek, był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu poprawczego w województwie śląskim.

19-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 18-latek wrócił do zakładu poprawczego.
(aj)

Powrót na górę strony