Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

30-latek z zemsty zdemolował pokój sąsiadce

Data publikacji 30.10.2019

Na początku października do Sadu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi gminy Dywity, który jest podejrzany o naruszenie miru domowego oraz zniszczenia mienia. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył chęcią zemsty na sąsiadce. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek w kwietniu 2019 roku, kiedy to policjanci otrzymali informację od kobiety, która powiadomiła funkcjonariuszy o tym, że ktoś wszedł do jej mieszkania i zniszczył przedmioty znajdujące się w środku. Funkcjonariusze po przyjeździe ma miejsce zastali kompletnie zdemolowany pokój, uszkodzony sufit oraz sprzęt RTV. W pomieszczeniu znaleźli również drabinę, po której jak się później okazało, sprawca wszedł do mieszkania. Wartość poniesionych strat oszacowano na tysiąc złotych.

Na podstawie zebranych dowodów, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach wytypowali osobę podejrzewaną o dokonanie opisywanych przestępstw – okazał się nim 30-letni sąsiad pokrzywdzonej kobiety. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył swoje zachowanie chęcią zemsty na sąsiadce, ponieważ kilka lat temu miała „donieść na niego na policję”. Mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć czego miało dotyczyć zawiadomienie.

30-latek odpowie za naruszenie miru domowego oraz zniszczenie mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(aj/tm)

Powrót na górę strony