Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie pt. „Błyskotliwa Szkoła”

Od 4 listopada 2019 roku do końca lutego 2020 roku na terenie podległym olsztyńskiej komendzie realizowany będzie konkurs „Błyskotliwa Szkoła” pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. To już czwarta edycja wydarzenia, którego organizatorami są: Szkoła Podstawowa Nr 30 w Olsztynie, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Olsztynie.

O tym, że elementy odblaskowe są bardzo ważne nie trzeba przypominać. O obowiązku noszenia odblasków policjanci przypominają przy każdej nadarzającej się okazji, a o przepisach ruchu drogowego edukowane są zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Pomimo, iż przepisy dokładnie określają, że obowiązek noszenia odblasków dotyczy osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym, policjanci zachęcają do ich noszenia również w mieście. Wyjaśniają, jakie mają one znaczenie, by kierowca mógł odpowiednio szybko zareagować, dostrzegając pieszego na drodze – niech odblask stanie się nieodzownym elementem naszego ubioru.

Starając się, by nauka o przepisach prawa miała atrakcyjną formę, zwłaszcza dla najmłodszych, organizatorzy zainicjowali w listopadzie 2016 roku konkurs pn. „błyskotliwa szkoła” skierowany do uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII szkół podstawowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

Celem wydarzenia jest promowanie wiedzy o bezpieczeństwie wśród dzieci i młodzieży. Organizatorzy wydarzenia dążą do zwiększenia świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób w zakresie właściwego zachowania się na drodze, w sytuacji ograniczonej widoczności. Ważne jest również zwrócenie uwagi na miejsca w których umieszczone są odblaski. Samo posiadanie elementu odblaskowego może nie wystarczyć, należy go jeszcze umieścić w odpowiednim miejscu na naszej odzieży tak aby już z daleka był widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Do udziału w zainicjowanych przez szkoły przedsięwzięciach włączać się będą również dzielnicowi podlegli Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie.

W kwietniu 2020 roku odbędzie się podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród dla laureatów.

(md)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony