Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wynajmował czyjeś mieszkanie w Holandii. Usłyszał zarzuty

Pod koniec października do sądu w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który na jednym z portali społecznościowych oferował do wynajęcia fikcyjne mieszkanie w Holandii. Za oszustwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności oszustwa związanego z fałszywym wynajmem mieszkania. Z ustaleń wynikało, że 27-latek, który z wykorzystaniem fikcyjnego konta na jednym z portali społecznościowych oferował wynajem mieszkania w Holandii, którego nie był właścicielem. Było to lokum w dzielnicy pracowniczej, a zdjęcia zamieszczone w ogłoszeniu miały skusić jak największą liczbę potencjalnych najemców. W sprawie wynajmu lokum z mężczyzną skontaktowała się para z Olsztyna, która planowała wyjechać za granicę i tam się osiedlić. Wpłacili zaliczkę w kwocie ponad 500 złotych, po czym kontakt z mężczyzną się urwał.  Kiedy zorientowali się, że mogli paść ofiarą oszusta – zgłosili się na policję.

Funkcjonariusze w toku prowadzonego postępowania ustalili, że prawdopodobnym sprawcą oszustwa jest 27-letni mieszkaniec Wrocławia. Policjanci podejrzewają, że tak oszukanych może być więcej osób, dlatego sprawa ma charakter rozwojowy.

27-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
(aj)

Powrót na górę strony