Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli chorującemu na epilepsję

Olsztyńscy policjanci pomogli mężczyźnie, który miał atak epilepsji. Funkcjonariusze udzieli mu pomocy przedmedycznej, a następnie przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

W ubiegłą sobotę (01.01.2019) w godzinach porannych, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie czuwali nad bezpieczeństwem w pobliżu skrzyżowania ul. Jagiellońskiej i ul. Sybiraków w związku z trwającym tego dnia Świętem Zmarłych.

O niepokojącej sytuacji funkcjonariuszy poinformował przechodzień. Oświadczył, że w pobliżu okolicznego sklepu leży człowiek, który może potrzebować pomocy. Policjanci podeszli we wskazane miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę, który miał atak epilepsji. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił do szpitala. Dzięki szybkiej i skuteczniej reakcji policjantów udało się uniknąć tragedii.

Przypominamy!

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu zdrowia innej osoby wezwijmy odpowiednie służby dzwoniąc na numer telefonu alarmowego 112.
(aj/rj)

Powrót na górę strony