Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

18-latek nietrzeźwy, bez odblasków, „spacerował" po drodze ekspresowej

Wczoraj olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna wybrał się na „spacer" po drodze ekspresowej nr 51 w okolicy Olsztynka, tym samym stworzył zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało 20-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i był agresywny w stosunku do osób, które chciały mu pomóc. Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu odpowie za popełnione wykroczenia.

W niedzielę wieczorem (18.11.2019) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że po drodze ekspresowej nr 51 w okolicy Olsztynka pieszo ma poruszać się mężczyzna, który jest nietrzeźwy. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji świadków wynikało, że młody mężczyzna pieszo szedł po drodze ekspresowej, wchodził na jezdnie, tym samym stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Był też agresywny w stosunku do osób, które zatrzymały się i próbowały mu uniemożliwić wejście na jezdnie. Mężczyzna nie posiadał również elementów odblaskowych. Funkcjonariusze na miejscu zastali 18-letniego mieszkańca Nidzicy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Ze względu na agresywne zachowanie, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu odpowie za popełnione wykroczenia.

(aj)

 

Powrót na górę strony