„Ewaluacja szkolenia z zakresu zagrożeń dla bankowości lokalnej” – kolejne szkolenie policjantów i pracowników PKO BP
W ubiegłym tygodniu w Rucianym Nidzie odbyło się kolejne wspólne szkolenie policjantów i pracowników PKO BP. Spotkanie, którego tematem przewodnim było zgłębienie wiedzy w zakresie zagrożeń dla bankowości lokalnej było możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony PKO Bank Polski.
Kadra kierownicza Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w dniach 12 – 13 grudnia 2019 roku uczestniczyła w ewaluacji szkolenia z zakresu zwalczania zagrożeń dla bankowości lokalnej. Projekt został w całości sfinansowany z darowizny Fundacji PKO Bank Polski, która uiściła opłaty związane m.in. z zakwaterowaniem czy wyżywieniem.
Tradycyjnie, w szkoleniu oprócz kadry kierowniczej Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uczestniczyli również zaproszeni goście: Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego Bartosz Baranowski wraz ze swoim zastępcą Marcinem Cieślikiem, Kierownik Zespołu Postępowań i Kontroli PKO Bank Polski Michał Banach, Manager Zespołu Obsługi Incydentów i Współpracy z Organem Ścigania PKO Bank Polski Dariusz Walczak, Prokurator Rejonowy Olsztyn – Południe Daniel Brodowski, Prokurator Rejonowy Olsztyn – Południe Arkadiusz Szulc oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek a także naczelnicy wydziałów z pionu kryminalnego i z pionu prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zaproszonych gości przywitał Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski.
Kolejne szkolenie z zakresu zagrożeń dla bankowości lokalnej, które przeszło do historii było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w szeroko pojętej tematyce związanej ze współpracą Policji oraz Banku w zakresie zwalczania przestępczości bankowej. Zgodnie z agendą szkolenia, poruszone zostały takie tematy jak: współpraca policji oraz PKO BP w zakresie zwalczania przestępczości bankowej, najnowsze trendy przestępczości na szkodę banków w Polsce, współpraca organów ścigania z Bankiem – obszary działania, elektroniczne nośniki informacji – możliwości procesowe, możliwości wykorzystania tajemnicy bankowej w tym analizy monitoringu… czy problematyka prowadzenia postępowań przygotowawczych (…) i efektywność ze szczególnym uwzględnieniem postępowań prowadzonych o przestępstwa na szkodę Banków. Poszczególni prelegenci mówili również o: zabezpieczeniu majątkowym, przestępczości kryminalnej w województwie warmińsko – mazurskim ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości na szkodę Banków oraz bezpieczeństwie konwojów bankowych i środków pieniężnych.
To już drugie wspólne szkolenie pracowników baku PKO BP z olsztyńskimi policjantami. Czynnikiem decydującym o tym, że takie szkolenia są potrzebne jest jakość ich prowadzenia: dobór tematów, zagadnień, przykładów a także odniesienia do praktycznych rozwiązań w każdym właściwie przypadku.
rp