Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy w Posterunku Policji w Kolnie i Gietrzwałdzie

Nowe radiowozy trafiły do policjantów z Kolna i Gietrzwałdu. Zakupiono je dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które w połowie sfinansowały zakup nowych samochodów. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji.

Wczoraj (16.12.2019) w Kolnie odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Kolnie. W uroczystości wzięli udział m.in. Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Andrzej Abako – Starosta Powiatu Olsztyńskiego oraz Wójt Gminy Kolno – Piotr Szulc.

Policję reprezentowali m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie – insp. Edward Szydłowski, Komendant Miejski Policji w Olsztynie – insp. Piotr Zabuski, Komendant Komisariatu w Biskupcu – podinsp. Marcin Cydzik, Kierownik Posterunku Policji w Kolnie –  asp. szt. Aleksandra Słaboń-Kowalska oraz Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – ks. mgr Arkadiusz Suchowiecki.

Przekazany radiowóz to pojazd marki Kia Sportage. Oznakowane auto będzie wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Kolnie. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu olsztyńskiego starostwa oraz gminy Kolno i Biskupiec. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji.

Tego samego dnia odbyło się również uroczyste przekazaniu nowego pojazdu służbowego w Gietrzwałdzie, który będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie.

W wydarzeniu wzięli udział: Starosta Olsztyński – Andrzej Abako, Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego – Jarosław Borowik, Wójt Gminy Gietrzwałd – Jan Kasprowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy – Jan Tkaczyk, którzy byli jednocześnie gospodarzami uroczystości.

Policję reprezentowali m.in. Komendant Miejski Policji w Olsztynie – insp. Piotr Zabuski, Komendant Komisariatu Policji w Olsztynku – Janusz Wirchanowicz, Kierownik Posterunku Policji w Gietrzwałdzie – st. asp. Dariusz Kamiński oraz Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie – ks. mgr Arkadiusz Suchowiecki.

Nowy radiowóz, to nieoznakowany pojazd marki Hyundai Kona, który został przydzielony funkcjonariuszom z pionu kryminalnego Posterunku Policji w Kolnie. Auto trafiło do jednostki policji przy wsparciu finansowym starostwa olsztyńskiego i gminy Gietrzwałd w ramach programu 50/50. Pozostała część środków zadysponowano z budżetu Policji.

Nowe radiowozy znacznie podniosą komfort pracy policjantów oraz wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

aj/in

 • Przekazanie radiowozu w Gietrzwałdzie
  Przekazanie radiowozu w Gietrzwałdzie
 • Radiowóz marki Hyundai Kona
  Radiowóz marki Hyundai Kona
 • Przekazanie radiowozu w Gietrzwałdzie
  Przekazanie radiowozu w Gietrzwałdzie
 • Radiowóz marki Kia Sportage
  Radiowóz marki Kia Sportage
 • Przekazanie radiowozu w Kolnie
  Przekazanie radiowozu w Kolnie
 • Przekazanie radiowozu w Kolnie
  Przekazanie radiowozu w Kolnie
Powrót na górę strony