Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ambulans techniki kryminalistycznej trafił do olsztyńskich policjantów

Nowy radiowóz trafił do olsztyńskich policjantów. To Volkswagen T-6 „Ambulans techniki kryminalistycznej”. To pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Jego zakup był możliwy dzięki współpracy z władzami samorządowymi, które częściowo dofinansowały zakup. Reszta pieniędzy pochodziła z budżetu Policji.

W piątek (20.12.2019) podczas sesji rady powiatu olsztyńskiego odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Jarosław Borowik – pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego, Andrzej Abako – starosta olsztyński oraz radni powiatu olsztyńskiego.
Policję reprezentowali m.in.: Komendant Miejski Policji w Olsztynie insp. Piotr Zabuski, Z-ca Komendanta Miejskiego mł. insp. Roman Kuś oraz Naczelnik Wydziału Techniki Kryminalistycznej i Statystyki Przestępczości Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie  podinsp. Krzysztof Wilczyński oraz Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ks. mgr Arkadiusz Suchowiecki.
Nowy radiowóz, to pojazd marki Volkswagen T-6 „Ambulans techniki kryminalistycznej”. Jest to pierwszy tego typu pojazd w naszym regionie. Na co dzień będzie wykorzystywany przez policjantów służby kryminalnej. Auto wyposażone zostało w specjalistyczny sprzęt m.in. stawisko biurowe z laptopem i przenośną drukarkę oraz aparat fotograficzny, zestaw narzędzi akumulatorowych, przetwornicę prądu, namiot wykorzystywany podczas wykonywania policyjnych oględzin, zestaw narzędzi służących do zabezpieczania śladów kryminalistycznych.
Koszt pojazdu to blisko 200 tysięcy złotych. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu finansowym starostwa olsztyńskiego, gminy Dywity, Jeziorany i Jonkowo. Pozostała część środków pochodziła z budżetu Policji.
(aj)

  • Zdjęcie przedstawia nowy radiowóz a przed nim stojących dwóch umundurowanych policjantów.
  • Zdjęcie przestawia wyposażenie nowego policyjnego pojazdu.
  • Zdjęcie przedstawia wyposażenie pojazdu: laptop i mobilną drukarkę.
  • Zdjęcie przedstawia uroczystość przekazania nowego radiowozu.
  • Zdjęcie przedstawia uroczystość przekazania nowego radiowozu.
  • Zdjęcie przedstawia moment przekazania kluczyków do nowego radiowozu.
Powrót na górę strony