Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podawał się za brata. Chciał uniknąć odpowiedzialności

Kierowca osobowego BMW nie dość, że nie miał przy sobie dokumentów, to próbował uniknąć odpowiedzialności za jazdę autem wbrew sądowemu zakazowi podając się za swojego brata. Policjanci nie dali się zwieść i ustali prawdziwe dane 22-latka. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy (23.12.2019) policjanci z Komedy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Za kierownicą auta siedział 22-letni mieszkaniec gminy Dywity.
Mężczyzna nie ma przy sobie dokumentów, a jego zachowanie było nerwowe, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie kontroli okazało się, że podane przez kierującego dane osobowe należały do jego młodszego o rok brata. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 22-latek ma aktywy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości, mężczyzna został ukarany mandatem. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
(aj)
 

Powrót na górę strony